• Przekażmy 1,5% przy wypełnianiu PIT dla prof. Dariusza Pasieki

• Wspólnie zmieniajmy świat osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorymi na lepsze!

Dla nas to tylko chwila przy wypełnianiu PIT i wpisaniu nr KRS a chorym daje szanse na lepsze życie i walkę z chorobą.

Dariusz Pasieka – ukochany wychowawca i nauczyciel języka polskiego  w V LO, przewodnik po życiu, mistrz, przyjaciel, brat, dziadek Wielkiej Czwórki, mąż i Tata... Poza tym, od listopada 2020, dzielny wojownik z walce z SLA, stwardnieniem zanikowym bocznym.

Dlatego prosimy o Wasze 1,5% podatku na pokrycie leczenia, które pozwala istotnie spowolnić chorobę i poprawić komfort życia. Pozyskane środki przeznaczymy na import leku i intensywną rehabilitację.

Przekazując 1,5% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem PASIEKA, 14149 wspierasz codzienne funkcjonowanie i walkę Dariusza.

Ponieważ coraz więcej osób rozlicza już PIT z 2022 r. - ponownie serdecznie prosimy w imieniu rodziny o 1,5% dla prof. Dariusza Pasieki

Szczegóły:

• numer KRS: 0000270809

Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym,

Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa
            • w rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE należy wpisać:

Pasieka, 14149

Fundacja AVAALON o prof. Pasiiece - link

• Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

• W dniach 23 i 24 lutego w Jarosławiu odbyły się praktyczne i teoretyczne finały organizowanej przez AGH Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.

Miło mi poinformować, że Bartłomiej Sabat z klasy 4G uzyskał zaszczytne 3 miejsce oraz tytuł laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej  w grupie Informatyka.

Składamy serdeczne podziękowania  Wychowawcy i Opiekunowi Panu prof. Pawłowi Koszałce za okazaną pomoc i zaufanie.

Gratulacje !

• ​​​​​​​​​​​​​​Zmarł prof. Witold Cęckiewicz

• data: 20.02.2023r.

W wieku 98 lat zmarł prof. Witold Cęckiewicz, wybitny polski architekt, członek PAN (od 1983) i PAU (1989) oraz Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa (SKOZK).

Absolwent V LO, w latach 1955–1960 pełnił funkcję głównego architekta Krakowa. Od 1970 r. był profesorem Politechniki Krakowskiej. 18 października 1995 r. uzyskał tytuł doctor honoris causa Politechniki Krakowskiej.

Był członkiem Komitetu Honorowego Jubileuszu 150-lecia V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

Był autorem projektów znanych krakowskich obiektów i układów urbanistycznych. Jego dziełem są symbole krakowskiego modernizmu, czyli hotel Cracovia i kino Kijów. Szefował zespołom, które projektowały układ osiedla Podwawelskiego i Mistrzejowic. Jego ostatnim wielkim projektem było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Więcej w: gazetakrakowska.pl

fot. Marta Karpińska/ Instytut Architektur

autor zdjęć: Małgorzata Berkowicz-Małek

• Spektakl "12 Gniewnych Ludzi" w V LO

• Serdecznie zapraszamy na pierwsze przedstawienie „odrodzonego teatru” w V LO.
            Przedstawienie pt.: "12 Gniewnych Ludzi"
            , będzie zwieńczeniem półrocznej pracy zaangażowanych w to przedsięwzięcie uczniów.
            Chcemy podzielić się z Państwem wynikami naszej ciężkiej pracy, poprzez wystosowanie zaproszenia na tę premierę.
            Odbędzie się ona 24 lutego 2023 r., w Auli Szkolnej VLO, o godz. 16:00.
            Zapisy odbywają się poprzez ankietę zawartą w linku: http://bitly.pl/DTkvd
            Lub poprzez mail: vloteatr@gmail.com
            Serdecznie zapraszamy!

• Wspomnień czar

• Szkoła wróciła do tradycji sprzed pandemi i 19 oraz 20 grudnia  odbył się charytatywny koncert gwiazdkowy.

Koncert był znakomity i bardzo dobrze postrzegany nie tylko przez uczniów i nauczycieli ale również przez rodziców, absolwentów i przyjaciół "Piątki".

Poniżej umieszczamy linki do koncertu, abyśmy mogli jeszcze raz wysłuchać utworów oraz obejrzeć go w wykonaniu uczniów, absolwentów oraz nauczycieli V Zakładu.

Wszystkie pieniądze (również zgodnie z naszą wieloletnią tradycją) zebrane na koncie zostały przekazane do Hospicjum św. Łazarza. Była to kwota ponad 7000 zł

Dziękujemy bardzo  prof. Annie Pach,  prof. Pawełowi Koszałce, prof. Monice Palonek opiekunce SU i Samorządowi Uczniowskiemu, że podjęli się organizacji tego wspaniałego konceru.

Utwór, który wzbudzał wiele pozytywnych emocji, tj."Uciekali" z musicalu "Metro".

Film z całego koncertu.