• Wybitni uczniowie

• data: 20.11.2021r.

Do jedenaściorga krakowskich uczniów trafiły w tym roku wyjątkowe nagrody:
            Ósmoklasista 100%,
            Technik 100%
            i Mistrz Matury.

Zdolni uczniowie nie otrzymaliby ich jednak, gdyby nie ogromny wysiłek i wiedza, którą wykazali się na egzaminach, zdając je (niemal) bezbłędnie. Laureaci odebrali wyróżnienia 29 listopada podczas uroczystej gali w sali Obrad Rady Miasta Krakowa.

Wśród nich jest też nasza absolwentka klasy A - Maria Treit

Serdeczne gratulacje!

Więcej informacji na stronie: krakow.pl

• Msza św. w Kolegiacie św. Anny

• Zapraszamy całą społeczność naszej Piątki na Mszę Świętą do Kolegiaty.

Będziemy się modlić w intencjach, którymi żyją uczniowie i nauczyciele.

Na Eucharystii w służbie liturgicznej będą uczniowie a śpiewać będzie nasz szkolny chór.

Do zobaczenia w czwartek 2 grudnia o godz. 16:00.

• Sukcesy artystyczne Zakładniczek!

• data: 26.11.2021r.

Z radością informujemy o sukcesach Uczennic V LO na niwie recytatorsko-wokalnej.
            W (organizowanym przez krakowskie Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży) wojewódzkim konkursie recytatorsko-wokalnym wokół twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z powodzeniem wystartowały Dziewczyny z Witkowskiego. Nagrodzone osoby występowały podczas uroczystej gali w SCKM w dniu 19 listopada 2021r.

Julia Biłko (klasa 3D) otrzymała Grand Prix w kategorii wokalnej za wykonanie utworu Deszcze.

Agnieszka Argasińska (klasa 1A) otrzymała tytuł laureata w kategorii wokalnej za wykonanie utworów Deszcze i O mój ty smutku cichy.

Kamila Pałac (klasa 3Hg) otrzymała tytuł laureata w kategorii recytatorskiej za wykonanie utworów Już nie pamiętam oraz Ars poetica.

Pola Sontowska (klasa 3Hg) otrzymała wyróżnienie w kategorii recytatorskiej za wykonanie utworów Rycerz i Pokolenie.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich nagrodzonych Artystek!

Relację fotograficzną można znaleźć na stronie SCKM: Kliknij TUTAJ!

• EWD - V LO w Krakowie ponownie na I miejscu !

• data: 20.11.2021r.

19 listopada w artykule Małgorzaty Mrowiec - na stronie internetowej gazety krakowskiej możemy przeczytać:
            "Znamy najnowsze dane dotyczące tzw. edukacyjnej wartości dodanej (EWD), czyli wskaźniki przyrostu wiedzy uczniów w krakowskich liceach. Pokazują one, w których ogólniakach młodzi ludzie robią największe postępy w nauce. Na tej podstawie przygotowaliśmy nasz ranking - liceów sukcesu i wykorzystanych szans.

Najnowsze wskaźniki EWD obliczono, biorąc pod uwagę egzamin gimnazjalny i maturę z trzech lat: 2019-2021. EWD obliczane jest na podstawie wyników egzaminów, by stwierdzić, w której szkole młodzież najwięcej się nauczyła. EWD to wskaźnik pokazujący, jak wiedza ucznia zmieniła się między jednym a drugim egzaminem, pozwalający oszacować wkład szkoły w to, z czym uczeń opuszcza jej mury, ocenić pracę kadry pedagogicznej.

Tzw. edukacyjną wartość dodaną wyliczyli eksperci podlegli Ministerstwu Edukacji. Uwzględnione zostały postępy uczniów z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i humanistycznych."

więcej na stronie: gazetakrakowska.pl

• Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka

• data: 02.11.2021r.

Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12

Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji.
            Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

• Współpraca z Uczelnią

• data: 08.11.2021r.

W piątek 5 listopada 2021r.  Stanisław Pietras Dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Witkowskiego w Krakowie, dr Piotr Czekaj Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół V LO w Krakowie, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych ks. prof. dr hab. Michał Drożdż   oraz   dr Katarzyna Drąg Dyrektor Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zawarli umowę o współpracy w zakresie patronatu akademickiego Uczelni nad kierunkowym procesem edukacyjnym Szkoły w obszarze mediów i komunikacji społecznej.

Celem współpracy jest wzbogacenie wiedzy, doświadczeń i kompetencji uczniów Szkoły w zakresie mediów i komunikowania społecznego oraz promocja Uczelni i jej uniwersyteckiej oferty jako pomocy w wyborze dalszego kierunku kształcenia uczniów.